С Стисло Чернівці
Війна

Під час чергового обміну військовополоненими 26 червня з російського полону звільнили 160 українських захисників, серед яких — буковинець Віктор Камбур.

Військовослужбовець із Дністровського району перебував у неволі чотири роки.

Редакція «Стисло» 1 хв · 178 слів З випуску · Вечірній випуск · 26 червня →

Джерела · За матеріалами АСС, БукІнфо, Чернівецький промінь, Суспільне Чернівці, Чернівецька обласна рада, Молодий буковинець та Шпальта.

Звільнений військовослужбовець є жителем села Лівинці Дністровського району та бійцем 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс». Нещодавно захиснику виповнилося 50 років, а вдома на його повернення весь цей час чекали дружина Олеся, син Роман та донька Анна. Загалом у межах цього обміну, який став 76-м від початку повномасштабного вторгнення, в Україну повернулися 160 військовослужбовців.

Серед визволених — представники Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Більшість із них перебували в полоні з 2022 року, захищаючи Маріуполь, «Азовсталь», а також воюючи на Донецькому, Луганському, Харківському та інших напрямках. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими уточнив, що додому повернулися 115 оборонців Маріуполя.

Серед звільнених захисників — 58 офіцерів, а також солдати та сержанти. Наймолодшому з повернених воїнів виповнилося 26 років, тоді як найстаршому — 66 років. Організувати цей етап обміну Україні допомагали міжнародні партнери, зокрема Сполучені Штати Америки та Об’єднані Арабські Емірати.

Усі врятовані військовослужбовці пройдуть обов'язковий медичний огляд, отримають необхідне лікування, відновлять документи та пройдуть курс реабілітації. За даними Координаційного штабу, від початку роботи відомства з російської неволі вже вдалося визволити 9606 українців.

Поділитися: Telegram

Схожі матеріали