С Стисло Чернівці
Правопорядок

Правоохоронці викрили масштабні зловживання у лісовій галузі із загальними збитками понад 28 мільйонів гривень, підозру оголосили десятьом особам.

Фігуранти налагодили схему продажу пільгових дров за завищеними цінами та організували незаконні рубки у заповідних зонах.

Редакція «Стисло» 1 хв · 181 слово З випуску · Вечірній випуск · 22 червня →

Джерела · За матеріалами БукІнфо, Чернівецька обласна прокуратура та Молодий буковинець.

Схему із привласнення державного майна та незаконних рубок організували колишні та чинні працівники Чернівецького надлісництва державного підприємства «Ліси України» спільно з приватним підприємцем та перевізниками. Учасники оборудки підробили понад 300 заяв від імені місцевих жителів, щоб виписати паливну деревину за пільговими цінами. Насправді ж дрова продавали населенню вп'ятеро дорожче, а отриману різницю ділки ділили між собою.

За такою схемою упродовж 2025 року фігуранти реалізували майже 4000 кубометрів лісопродукції, завдавши збитків держпідприємству на 2,8 мільйона гривень. Крім того, у 2024–2025 роках посадовці дозволили незаконно зрубати 160 дерев на території природно-заповідного фонду без проведення аукціонів, що завдало довкіллю шкоди на понад 19 мільйонів гривень. Ще один епізод стосується колишнього головного лісничого державного підприємства «Берегометське лісомисливське господарство».

Він незаконно погодив проведення лісовідновних рубок у ландшафтному заказнику «Зубровиця», внаслідок чого у 2020–2021 роках там зрубали понад 600 дерев. Збитки від цієї діяльності у заповідній зоні оцінили у понад 7,6 мільйона гривень. Під час 14 обшуків у фігурантів вилучили гроші, чорнові записи, маркувальні бирки та бухгалтерську документацію.

Наразі дев'ятьом учасникам основної схеми та колишньому посадовцю Берегометського лісгоспу оголосили про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Поділитися: Telegram

Схожі матеріали