Трьом фігурантам справи про шахрайський кол-центр оголосили нові підозри за організацію замовних підпалів бізнес-об'єктів у Берліні.
Перебуваючи під вартою, зловмисники дистанційно керували виконавцями за кордоном та координували підпали магазинів.
Джерела · За матеріалами Молодий буковинець, Чернівецька обласна прокуратура, Чернівецький промінь та 0372.ua.
Організатором схеми виявився уродженець Запорізької області, який проживав у місті та залучив до спільних дій свого односельця й місцевого жителя. Раніше фігурантів затримали за створення міжнародного шахрайського кол-центру, який ошукав щонайменше 114 громадян Казахстану на суму понад 30,5 мільйонів гривень. Під час розслідування цієї справи правоохоронці виявили в телефонах підозрюваних листування, координати та відеозаписи підпалів у Німеччині.
Слідство встановило причетність групи до трьох підпалів магазинів однієї мережі в Берліні, які відбулися 30 липня, 25 серпня та 9 вересня 2025 року. Для реалізації задуму підозрювані знаходили виконавців серед своїх знайомих, які виїхали до країн Європи та Північної Америки. Організатори детально інструктували спільників: прораховували маршрути, перевіряли наявність камер спостереження та вимагали відеозвіти виконаної роботи.
За один із підпалів виконавцю пообіцяли шість тисяч доларів США, проте гроші виплачували лише після надання візуальних доказів. В одному з випадків, коли пошкоджений магазин відремонтували, замовники змусили виконавця повернутися та підпалити будівлю повторно. Наразі всі троє фігурантів перебувають у слідчому ізоляторі, їм загрожує до десяти років позбавлення волі за умисне знищення майна.
Окрім інцидентів у Німеччині, правоохоронці перевіряють можливу причетність затриманих до аналогічних злочинів у Торонто, Чикаго та Маямі.