В Україні пропонують суттєво збільшити штрафи за перевищення швидкості: у Верховній Раді готують законопроєкт, який передбачає покарання до 17 тисяч гривень для систематичних порушників.
Джерела · За матеріалами Молодий буковинець та БукІнфо.
Законодавчу ініціативу, яка має на меті знизити рівень аварійності та смертності на дорогах, розробили спільно з Міністерством внутрішніх справ та Національною поліцією. Про підготовку документа під назвою «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за дії, які призводять до травматизму та смертності на дорогах» повідомила народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк. Наразі в Україні діють лише два види стягнень за перевищення швидкості: 340 гривень за перевищення на понад 20 кілометрів за годину та 1700 гривень — на понад 50 кілометрів за годину.
Новий законопроєкт пропонує значно деталізувати градацію покарань залежно від швидкості руху автомобіля. Зокрема, за перевищення ліміту на понад 20 кілометрів за годину штраф хочуть збільшити до 680 гривень, а на понад 40 кілометрів за годину — до 2040 гривень. Якщо водій перевищить швидкість на понад 60 кілометрів за годину, йому доведеться сплатити 2720 гривень, а за перевищення на понад 80 кілометрів за годину — 3400 гривень.
Для систематичних порушників, які перевищать швидкісний режим п'ять і більше разів протягом року, передбачено максимальне покарання у розмірі 17 тисяч гривень. Крім того, урядовиця Юлія Свириденко раніше зазначала, що в Україні планують комплексно врегулювати використання електросамокатів та іншого легкого електранспорту, для якого досі немає чітких правил. Наразі законопроєкт ще не ухвалений парламентом, а після реєстрації та розгляду його норми можуть бути додатково доопрацьовані.